Naturalne sposoby na bezsenność

Aromaterapia na bezsenność

Jest wiele olejków roślinnych w świecie aromaterapii, które mogą pomóc na problemy ze snem. Wiele olejków ma działanie relaksujące, pomaga zwalczyć stres, który jest często główną przyczyną bezsenności.


Olejki o działaniu uspokajającym, które mogą przydać się przy bezsenności to:Jeśli twoje problemy ze snem są spowodowane stresem lub pobudzeniem użyj olejków o właściwościach typowo relaksujących:Kuracje arometerapeutyczne pomocne przy bezsenności

1. Spróbuj dać kilka kropel olejku lawendowego na poduszkę lub prześcieradło przed położeniem się spać. Można także dać kilka kropel olejku na kulkę z waty lub wełny i położyć na stoliku obok łóżka.

2. Zażyj kąpieli przed położeniem się spać. Dodaj do kąpieli po kilka kropel ulubionych olejków z wymienionych powyżej. Moja ulubiona kombinacja to 3 krople lawendowego, 3 krople rumiankowego i 2 krople jaśminowego olejku.

3. Poproś bliską osobę aby zrobiła ci delikatny masaż z relaksującą mieszkanką olejków. Zmieszaj 7 kropli olejku lawendowego 4 krople różanego w 60 mililitrach olejku bazowego (np. z migdałów lub pestek winogron). Nie korzystaj z masażu od razu przed położeniem się spać, ponieważ może on mieć działanie stymulujące. Godzina lub dwie przed snem to optymalny czas na relaks i odstresowanie.

4. Użyj kominka zapachowego w sypialni. Możesz użyć specjalnej lampy mgielnej lub nawilżacza powietrza, dodaj do wody parę kropel ulubionego olejku.

Używaj tylko olejków naturalnych (najlpiej kupić je w aptece). Nie przekraczaj zalecanej ilości olejku, to może spowodować mdłości, wymioty i zawroty głowy.
Olejki syntetyczne, które są wielokrotnie tańsze, są pod względem leczniczym bezwartościowe, a nawet mogą zawierać substancje szkodliwe dla zdrowia! Sztuczne olejki mogą wywołać reakcje uczuleniowe a nawet zatrucia. Dobre gatunkowo, naturalne olejki są sprzedawane w ciemnych butelkach, z brązowego lub granatowego szkła, ponieważ esencje ulatniają sie szybko po d wpływem światła. Na etykietce powinny być umieszczone wszystkie informacje związane z esencją lub esencjami zawartymi w produkcie, w tym nazwa botaniczna rośliny z jakiej olejek pozyskano.

Jest wiele metod korzystania z dobrodziejestw aromaterapii, wybierz tę, która pasuje najlepiej do Twojego trybu życia. Więcej na temat działania olejków roślinnych i zasad stosowania aromaterapii znajdziesz pod adresem: www.terapie-naturalne.prv.pl