Informacje i porady Psychologia Zdrowie

Czarna dziura depresji

Z pośród chorób dręczących współczesnych ludzi wykształciły się takie, które powszechnie nazywamy chorobami cywilizacyjnymi. Do jednych z nich należy depresja.

Stanowi ona najczęstszy powód, z jakim ludzie zgłaszają się do psychologa i do psychiatry. Wszechobecny stres i pęd dotyczący życia współczesnego człowieka sprawia, iż wielu nie daje sobie rady z życiem. Coraz bardziej pogrążając się w swoich czarnych myślach. A na koniec wpadając w czarną psychiczną dziurę, czyli depresję.

Z powodzeniem można określić depresję mianem czarnej dziury. Gdyż ci, którzy się w niej znaleźli nie widzą dla siebie żadnej możliwości wyjścia z tego zaklętego kręgu. I choć nie jest to przysłowiowy koniec świata, to dla nich jest końcem świata.

Ludzie ci będąc w głębokiej depresji nie widzą sensu dalszej egzystencji. Dlatego duża grupa pogrążonych w ciężkiej depresji próbuje pozbawić się życia. Na szczęście wielu daje się radę uratować, ale niestety nie wszystkich.

Dlatego tak ważne jest uświadomienie ludziom tego, że depresja nie jest niczym ostatecznym. Jest tylko przejściowym okresem, kiedy posiadamy gorszą kondycję psychiczną. Jest czasem, w którym trzeba zaufać lekarzowi specjaliście, który przypisze skuteczne antydepresanty, które na nowo pozwolą cieszyć się życiem.