Naturalne sposoby na bezsenność

Jak się dobudzić?

Jeśli cierpisz na bezsenność to więcej niż pewne, że rano czujesz się paskudnie (ja przynajmniej tak mam). Oto kilka sposobów aby się szybko obudzić i optymistycznie zacząć dzień. Jeśli możesz coś dodać to napisz koniecznie pawilon75@wp.pl.

Oto, co robić aby poranne stawanie nie przypominało koszmaru:

  1. Poranek zacznij... wieczorem. Gdy przyszykujesz ubranie poprzedniego dnia unikniesz stresu szukając np. pasujących do siebie skarpetek, prasowania w pośpiechu. Pamiętaj przy tym jednak, że pogoda czasem zaskakuje dlatego najlepiej posłuchaj prognozy poprzedniego dnia.
  2. Przygotuj przed snem kapcie. Ustaw je obok łóżka odwrócone we właściwą stronę, tam gdzie rano stawiasz stopy. Rano nie będziesz musiał szukać kapci lub stąpać na zimnej podłodze.
  3. Jeśli chcesz wstać bardzo wcześnie to idąc spać odsłoń zasłony w oknie. Zwłaszcza latem słońce cię obudzi już o godz. 4 lub 5 nad ranem. Uchyl okno. Gdy usłyszysz śpiew ptaków obudzisz się natychmiast i zyskasz entuzjazm.
  4. Zaprogramuj swój zegar biologiczny. Wstawaj zawsze o tej samej godzinie (także w weekendy) oczywiście jeśli praca ci na to pozwala. Na początku będziesz potrzebować budzika, ale z czasem zobaczysz, że twój "wewnętrzny budzik" jest tak samo precyzyjny i skuteczny.
  5. Zimą, gdy rano jest jeszcze ciemno, zapal jak najwięcej świateł w domu. Światło daje sygnał do mózgu, że to pora na aktywność nie na sen.
  6. Włącz komputer, przejrzyj wiadomości w ulubionym portalu lub ułóż pasjansa.
  7. Wypij kawę jeśli pozwala ci na to stan zdrowia
  8. Jeśli czujesz się słabo to zjedz coś słodkiego lub wypij kakao
  9. Zanim wstaniesz z łóżka koniecznie się przeciągnij i przez krótką chwilę napnij mięśnie, to sprawi, że krew zacznie krążyć szybciej i nie będziesz mieć uczucia zimna przy wstawaniu.
  10. Weź prysznic (nie koniecznie zimny), jeśli masz więcej czasu, albo krótkie włosy to umyj głowę. Nic tak nie orzeźwia jak woda, pod warunkiem, że nie będzie za gorąca.

Dodaj swój sposób na szybkie przebudzenie napisz do Rebeki pawilon75@wp.pl